نوشته شده توسط : ملودایو

شخصیت جوکر

در داستان‌های مصور بتمن اطلاعاتی درباره گذشته جوکر فاش نمی‌شود اما در شوخی مرگبار مخاطب به اختصار می‌فهمد که جوکر مهندس کارخانه مواد شیمیایی بوده و از شغلش استعفا داده و به عنوان مجری نمایش کمدی که هرگز موفق به خنداندن کسی نمی‌شود، فعالیت می‌کند. شبی با دسته‌ای خلافکار برای دزدی به کارخانه مواد شیمیایی می‌رود. در آنجا بتمن ظاهر می‌شود و جوکر هم از ترس خودش را به داخل مواد شیمیایی می‌اندازد و این موجب می‌شود که چهره‌اش تغییر کند.

اما در فیلم «شوالیه تاریکی» دو روایت مختلف از گذشته‌اش بیان می‌کند. در جایی می‌گوید پدر الکلی‌اش چهره او را که غمگین به نظر می‌رسیده با چاقو به شکل لبخند زخمی کند. در جایی هم می‌گوید صورت همسر قماربازش را طلبکاران با چاقو زخمی کردند و او هم برای نشان دادن عشقش و اینکه همسرش قبلا از چهره غمگین او ناراضی بوده، صورتش را به شکل لبخندی دائمی زخم می‌زند که البته بعد از این ماجرا همسرش ترکش می‌کند.

جوکر درباره گذشته‌اش می‌گوید « گاهی آن را یک جور به یاد می‌آورم و گاهی یک جور دیگر؛ اگر قرار باشد که من گذشته‌ای داشته باشم، ترجیح می‌دهم یک انتخاب چند گزینه‌ای باشد!»

 

در پادکست های گپ دایو در مورد این شخصیت بیشتر بشنوید.

 

معرفی شخصیت جوکر بخش اول

معرفی شخصیت جوکر بخش دوم

معرفی شخصیت جوکر بخش سوم

معرفی شخصیت جوکر بخش چهارم:: بازدید از این مطلب : 2
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : یک شنبه 12 آبان 1398 | نظرات ()
نوشته شده توسط : ملودایو

ساز بادی اوکارینا

سازهای اوكارينا از مواد مختلفي ساخته مي‌شوند. اغلب اوكارينا ها از جنس سراميك هستند ولي مواد ديگري همانند پلاستيك، چوب، چيني شيشه، خاك رس و فلز نيز در ساخت آن استفاده مي‌شود. اوكاريناهاي ساخته شده از پلاستيك ارزان‌تر و بادوام‌تر بوده و براي مبتدي‌ها و كودكان مناسب هستند. سراميك، رايج‌ترين ماده در ساخت اوكارينا است و ارتعاش هوا در اين نوع اوكاريناها بهتر از ساير مواد دست‌ساز است و صداي طنين‌اندازي ايجاد مي‌كند.

 

ساز پن فلوت

پن فلوت یا پن پايپ بر اساس نام خداي طيبعت يونان پن (Pan) نامگذاري شده است. پن پايپ كه به نام‌هاي پن فلوت و سيرينكس  نيز شناخته مي شود سازي بادي است كه از لوله‌هاي ني در طول‌هاي مختلف كه در يك رديف يا در يك دسته در كنار هم بوسيله واكس يا زه (سيم) متصل شده و عموماً اين لوله‌ها در انتها بسته هستند و به ترتيب طول قرار دارند. پن فلوت‌هاي فلزي، گلي، چوبي و پلاستيكي نيز ساخته شده‌اند.

 

ساز پیکولو

پیکولو یا فلوت اکتاو يكی از اعضاي خانواده فلوت‌های عرضی است. اين ساز يكی از سازهاي بادی با بالاترين زير و بمي در اركستر است كه محدوده صدايی آن (يك اكتاو بالاتر از فلوت كنسرت) بالاتر از صدای انسان میرسد. در اركستر پيكولو در دوران كلاسيک براي تقليد صداهای طبيعت همانند آواز پرندگان يا طوفان‌ها و برای افكت‌های ويژه مورد استفاده قرار گرفت. در دوره رمانتيک (قرن نوزدهم) اين ساز يكی از بخش‌های پابرجا در دسته‌ی سازهاي بادی-چوبی در اركستر تبديل شد.  :: بازدید از این مطلب : 3
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : چهار شنبه 8 آبان 1398 | نظرات ()